Příhradové vazníky lisované

Pro výrobu příhradových lisovaných vazníků používáme špičkovou technologii. Naše vazníky jsou vybaveny certifikátem od Výzkumného ústavu dřevařského.

Vazníky jsou vyráběny z velmi kvalitního impregnovaného smrkového řeziva (za příplatek sušeného a hoblovaného). Na vazníkové spoje jsou speciálním lisem nalisovány styčníkové desky.

Vzhledem k tomu, že škála vyráběných vazníků je mimořádně široká a zadávací podmínky jsou rovněž velmi různorodé, nemůžeme v případě výpočtu cen vazníků použít obecného automatického výpočtu, ale musíme každou poptávku pomocí příslušného software počítat individuálně.

V poptávce je nutné uvést následující parametry:

  • lokalita umístění stavby (název nebo PSČ obce)
  • požadovaný sklon střechy
  • půdorys střechy (šířka/délka)
  • kontaktní údaje (e-mail nebo telefon)

Poptávky nebo objednávky vazníků realizujte e-mailem na adrese milka@konrad.cz.

Střechy z příhradových vazníků přenáší zatížení od tepelných izolací, střešní krytiny, sněhu a větru do svislých konstrukcí stavby.

Střechy z vazníků jsou nejvhodnější na domy, kde není konstrukce zatížena existencí podkrovního obytného prostoru. 

Mezi výhody příhradových vazníků patří nižší spotřeba řeziva a menší hmotnost střešní konstrukce. Díky tomu vyžaduje i menší finanční náklady než střecha z vázaných krovů. Další předností lisovaných vazníků je přesnost a kvalita konstrukce díky prefabrikaci ve výrobní hale. Na stavbu se přiváží již hotové vazníky. Tím je montáž příhradových vazníků rychlejší a snadnější. 

Fotogalerie